Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2018

Γάζωσε ο ΚΕΡΑΥΝΌΣ στην Παντάνασσα...

Με νίκη επέστρεψε η ομάδα του Γιώργου Βασιλοκώστα από την Παντάνασσα....
Το φιλμ τού Αγώνα όπως μας το έστειλε ο αθλητικός μας ανταποκριτής.
Ο Κεραυνός μπήκε δυνατά στο ματσ και μόλις στο 7' κάνει το 0-1 με σουτ Πατσαούρα μέσα στην μεγάλη περιοχή.Στη συνέχεια τού αγώνα και μετά από έξι λεπτά ο Σοφρώνης στο 13' κάνει το 0-2 με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.Στο 18' ο Γρομητσάρης κάνει το 0-3 για τον Κεραυνό.Η Παντάνασσα στο 25' και στο 32' από αδυναμία τής άμυνας να διώξει τη μπάλα,με δύο συνεχή γκολ διαμόρφωσε το 2-3. Στο Β ημίχρονο του αγώνα... ο κεραυνος μετα απο πολλες ευκαιριες που ειχε για να βαλει γκολ καταφερε να βαλει το τεταρτο γκολ με τον Μπακογιαννη να κανει το πλασε στην απεναντη γωνια 75'. Τελος, ο Κωκαλης διαμόρφωσε το τελικο 2-5 για ομαδα του κεραυνου.
     Ετσι με αυτη την νικη η ομαδα της Ποταμουλας εξασφάλισε την άνοδο στην β´ Κατηγορία της ΕΠΣΝΑ. Ο τελευταίος αγωνας για τον κεραυνο θα γινει στην ποταμουλα το Σαββατο 10 Φεβρουαρίου και ωρα 3:00