Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2016

Ισοπαλία για Κεραυνό..

Η 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος για την ομάδα μας γράφτηκε με ισοπαλία με σκορ 2-2 απέναντι στον ΜΑΚΡΥΝΕΙΑΚΟ.Τα πράγματα για την ομάδα μας στην αρχή του πρώτου μέρους δεν πηγαίναν τόσο καλά όσο περιμέναμε καθώς ο ΚΕΡΥΑΝΟΣ μας μπήκε πιο χαλαρά από την γηπεδούχο ομάδα με αποτέλεσμα να δεχτούμε το πρώτο γκολ στο 28' λεπτό της αναμέτρησης.Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και έχασαν σημαντική ευκαιρία στο 36' να "κλειδώσουν" το ματς με ένα σουτ κεραυνό που σταμάτισε στο οριζόντιο δοκάρι και έτσι το σκορ ημιχρόνου εμεινε στο 1-0.Το 2ο μέρος η ομάδα μας φάνηκε οτι μπαίνει πιο πολύ στο παιχνίδι και παίρνει καλύτερα πατήματα στον αγωνιστικό χώρο . Η ισοπαλία δεν άργησε να έρθει καθώς έπειτα απο κόρνερ του Μουρτζιάπη ο Σωτηρίου Θοδωρας πήρε την κεφαλιά και έγραψε το 1-1 στο 60' κάνοντας την ομάδα του χωριού μας να πιέζει και να προσπαθεί οσο πιο δυνατά για το προβάδισμα. Το κεφάλι στο σκορ το έκανε ο Ντινος Παπαθανασης (που ηταν η χρυσή αλλαγή) έπειτα απο προσωπική ενέργεια μπαίνει στην περιοχή των γηπεδούχων και με γωνιακό συρτο σουτ εκανε το 1-2 δίνοντας στην ομάδα μας το κεφάλι στο σκορ πανηγυριζοντας έξαλα με τους συμπαίκτες του.Το τελικο 2-2 εγινε στο 92' έπειτα απο αμυντική μας αδράνεια με ανενόχλητο σουτ μέσα στην περιοχή μας χωρίς να δώσει περιθώρια να αντιδράσει