Κυριακή 14 Δεκεμβρίου 2014

Ισοπαλία για Κεραυνό - Β' ΕΠΣΝΑ: Αποτελέσματα και βαθμολογία 11ης αγωνιστικής

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι στο βοηθητικό του ΔΑΚ Αγρινίου Ελπίδες Αγρινίου και Κεραυνός Ποταμούλας αναδείχτηκαν ισόπαλες με σκορ 2 - 2. Το αποτέλεσμα αυτό έφερε τις Ελπίδες στος 15 βαθμούς, ενώ η ομάδα της Ποταμούλας έφτασε τους 10 βαθμούς.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν λίγες ευκαιρίες και το σκορ έμεινε στο 0 - 0. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα άλλαξε οι δύο ομάδες πέτυχαν τέρματα και είχαν ευκαιρίες. Μέσα σε 8 λεπτά οι Ελπίδες πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με Οικονόμου και Τασιούλη, ενώ έχασαν και ευκαιρία για τρίτο τέρμα στο 72΄. Κάπου εκεί ξεκίνησε η αντεπίθεση του Κεραυνού που μέσα σε 5 λεπτά ισοφάρισε με σκόρερ τον Καψάλη. Το σκορ παρέμεινε στο 2 - 2, παρότι και οι δύο ομάδες έψαξαν το τρίτο τέρμα για να πάρουν τη νίκη.
Πολύ καλή η διαιτησία του Γιώργου Βλάχου και των βοηθών Γιάννη Κατσαούνη και Θεοφίλη.

Το φιλμ του αγώνα

10΄ Σουτ του Σωτηρίου Γ. περνάει άουτ.
15΄ Φάουλ του Παπαθανασόπουλου από αριστερά πέρασε λίγο πάνω από το δοκάρι.
23΄ Ο Οικονόμου κάνει την ατομική ενέργεια και σουτάρει ελάχιστα άουτ.
28΄ Σουτ του Μακρυγιάννη έξω από την περιοχή έφυγε ελάχιστα άουτ.
30΄ Όμορφος συνδυασμός του Μακρυγιάννη με τον Παληγεώργο με το δεύτερο να σουτάρει από καλή θέση άουτ.
34΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σιάμου περνάει ελάχιστα άουτ.
47΄ Φάουλ του Παπαθανασόπουλου από αριστερά διώχνει εντυπωσιακά στη δεξιά του γωνία ο Προβίδας.
53΄ Φάουλ του Τασιούλη αποκρούει με διπλή προσπάθεια ο Παπαθανάσης.
55΄ Ο Οικονόμου μπαίνει από δεξιά στην περιοχή και η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ. Μετά την εκτέλεση ο Σιάμος πιάνει την κεφαλιά που περνάει άουτ.
60΄ Γκολ. Σέντρα από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι και ο Οικονόμου με πλασέ κάνει το 1 - 0.
63΄ Ο Οικονόμου μπαίνει από αριστερά στην περιοχή και γυρίζει στο ύψος του πέναλτι στον Αγγελοκωστόπουλο που σουτάρει και διώχνει με τα πόδια ο Παπαθανάσης.
68΄ Γκολ. Ο Τασιούλης ανατρέπεται στην περιοχή και κερδίζει το πέναλτι, που εκτελεί εύστοχα ο ίδιος για το 2 - 0.
72΄ Εκτέλεση φάουλ του Τασιούλη η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.
73΄ Γκολ. Ο Πανάκης βγάζει τη σέντρα από δεξιά και ο Καψάλης με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2 - 1.
78΄ Γκολ. Ο Λιάπης ανατρέπεται στην περιοχή και κερδίζει πέναλτι με τον Καψάλη να ευστοχεί στην εκτέλεση κάνοντας το 2 - 2.
81΄ Φάουλ του Παπαθανασόπουλου περνάει πάνω από το δοκάρι.
83΄ Ο Σωτηρίου Θ. γυρνάει τη μπάλα στον Παπαθανασόπουλο που από καλή θέση πλασάρει αδύναμα πάνω στον Προβίδα.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μπεκούλης): Προβίδας, Ταταράκης, Τασιούλης, Muco (85΄ Δελημήτσος), Χατζηγεωργίου, Μακρυγιάννης, Οικονόμου, Αγγελοκωστόπουλος, Σιάμος, Παληγεώργος (60΄ Κουρέλας), Βάσιλας.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΟΤΑΜΟΥΛΑΣ (Θεόδωρος Σκλαπάνης): Παπαθανάσης Α., Τηγανίτας, Κακαβάς (65΄ Πανάκης), Κούσης, Γιώτης Ι., Σωτηρίου Γ., Λιάπης, Σωτηρίου Θ., Γιώτης Σ., Παπαθανασόπουλος, Καψάλης.

Β' ΕΠΣΝΑ: Αποτελέσματα και βαθμολογία 11ης αγωνιστικής