Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2014

Σάρωσε η ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ...

Σαρωτική ήταν η ομάδα του Κεραυνού, πετυχαίνοντας μια ευρεία νίκη κόντρα στην ομάδα του Σπάρτου που και στα 90' δεν άφησε περιθώρια στους αντιπάλους.Η έντονη βροχόπτωση στα 80΄ λεπτά του αγώνα,έκανε τους παίκτες του Κεραυνού να ''ρίχνουν βροχή τα γκολ'' στα δίχτυα της φιλοξενούμενης ομάδας .
 Το σκορ ήταν 3-1  με τον ΚΕΡΑΥΝΟ να μετατρέπει την αναμέτρηση σε παράσταση για έναν ρόλο και να επικρατεί άνετα ως το τέλος του Αγώνα.
Ομαδικότητα και ταχύτητα ήταν τα κλειδιά της νίκης ενώ είναι φανερό ότι η ομάδα του Σωτήρη Παπαθανάση βρήκε πλέον τον ρυθμό της.
Στο Α' ημίχρονο ο Κεραυνός επικράτησε με 2-1 με τα γκολ του Πάνου Μπακογιάννη με κεφαλιά στο 5΄ του αγώνα και στο 11' με σουτ ''ΟΒΙΔΑ'' απο την μεγάλη περιοχή του Κώστα Γκέκα.
Στο Β' ημίχρονο το σκορ ανέβηκε σε 3-1 υπέρ του Κεραυνού με γκολ του Βαγγέλη Παπαθανάση στο 59' με πλασέ μέσα στην περιοχή.
O match best player (mbp) ήταν ο ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΔΡΩΝΗΣ που έδωσε ρεσιτάλ κατά την διάρκεια του παιχνιδιού.